Znajdź sklep
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Dla kogo

Rozmiar

Kolor

Rodzaj

Promocja/Nowość

Zakres przeceny

New Era(33)

Ukryj filtry

New Era

Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na rynku producentów stylowych i oryginalnych czapeczek z daszkiem jest amerykańska marka New Era. Chcesz się dowiedzieć więcej o samej marce i na spokojnie wybrać swój idealnie dopasowany snapback lub fullcap New Era? Zapraszamy do sklepu streetstyle24.pl!

Wieloletnia tradycja marki New Era

Jeśli zastanowisz się nad tym, od kiedy logo New Era stało się rozpoznawalnym logiem na czapeczkach z daszkiem, to pewnie uświadomisz sobie, że to logo znasz od zawsze! I dokładnie tak jest, ponieważ New Era pojawiła się na rynku w 1920 roku. Naprawdę, New Era ma tak daleko sięgające korzenie! Od momentu, w którym firma pojawiła się na rynku amerykańskim, przeszła wiele zmian i ulepszeń, a - z upływem czasu - jej produkty stawały się coraz lepiej rozpoznawalne nie tylko w Ameryce, ale w prawie każdym zakątku świata.

Ekskluzywna licencja dla marki New Era

New Era od wielu lat zajmowała się produkcją czapeczek z daszkiem, czapeczek fullcap i snapback, ale spory przełom nadszedł w 1993 roku. Właśnie wtedy, marce New Era, została przyznana ekskluzywna licencja Major League Baseball. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że New Era stała się brandem, który może produkować oficjalne czapeczki i nakrycia głowy dla wszystkich profesjonalnych graczy!

Kto rozsławił markę New Era?

Oprócz tego, że New Era produkowała czapeczki daszkiem dla oficjalnych drużyn sportowych, skorzystała również z tego, że zgłosił się do nich reżyser Spike Lee i poprosił o wyprodukowanie dla niego specjalnej czerwonej czapeczki z daszkiem, która będzie posiadała logo zespołu NY Yankees. Skorzystała z tego w tym sensie, że od tego momentu kinomaniacy i wierni fani filmów Spike'a Lee również chcieli nosić czapeczki wyprodukowane przez New Era!

Sportowy styl fullcap New Era

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli czapeczek z daszkiem, choć niektórzy nadal są zdania, że czapeczka z daszkiem i tak pozostanie po prostu czapeczką z daszkiem. Tzw. fullcap to model, który opiera się na klasycznym modelu czapeczki baseballowej, ale nie posiada regulacji rozmiaru, a jej daszek jest całkowicie prosty. Czapeczki fullcap, w tym również czapeczki fullcap New Era, na samym środku daszku mają naklejkę hologramową, która jest poświadczeniem oryginalności produktu. Co ciekawe, po odklejeniu hologramu, nie można go już nakleić z powrotem. Jedni są zdania, że hologram jak najbardziej powinien zostać i nie należy go ruszać, z kolei drudzy mówią, że hologram można odkleić. Ze swoją czapeczką New Era zrobisz to, co uważasz za słuszne - tak i tak będzie dobrze.

Czapeczka New Era snapback - co to jest?

W odróżnieniu od fullcapa, czapeczka snapback posiada z tyłu regulowany, zapinany pasek, dzięki któremu dopasujesz odpowiedni obwód czapeczki na głowie. Snapback ma delikatnie wygięty daszek, który jest na tyle elastyczny, że możesz go jeszcze dowolnie dogiąć. Snapbacki w sklepie streetstyle24.pl występują zarówno w modelu New Era NY, jak i New Era LA, a każda z nich jest oryginalna i świetnie wygląda w połączeniu z typowym streetwearowym setem ubrań.