Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Podpowiadamy, jak modnie sznurować buty sportowe oryginalne

Już sam wybór markowych butów nadaje stylizacji efektowny wygląd. Jeśli jednak lubisz wyróżniać się niebanalnym lookiem, warto „podkręcić” go jeszcze bardziej. Zrobisz to poprzez nietuzinkowe wiązanie. Fantazyjny splot sznurówek sprawi, że oryginalne obuwie nie zniknie w miejskim tłumie. Oto jak sznurować buty sportowe łatwo i nieszablonowo.

Podpowiadamy, jak modnie sznurować buty sportowe oryginalne

Jak wiązać buty sportowe? Na prosto

Na początek minimalistyczny sposób, który określa się jako wiązanie proste, modowe albo miejskie. Ze względu na swój elegancki charakter splot będzie pasował do casualowych outfitów z klasycznymi butami sportowymi (np. Adidas VS Pace).

Jak wiązać sznurówki w adidasach?

   1. Złóż sznurowadło na pół. Przewlecz końcówki pojedynczo od wewnątrz przez dwa pierwsze oczka najbliżej czubka buta po lewej stronie.
   2. Następnie przewlecz końcówki pojedynczo od zewnątrz przez dwa pierwsze oczka najbliżej czubka buta po prawej stronie.
   3. Teraz przełóż końcówki od wewnątrz przez kolejne dwa oczka po prawej stronie i przeciągnij od zewnątrz po drugiej stronie. Powtarzaj na przemian aż do końca oczek i zawiąż na końcu.
vans knu stack nineties silver pine vn000cp69q61

Jak ładnie zasznurować buty? Na muchę

Kolejnym szykownym i nienachalnym splotem jest tzw. mucha. Jako że efekt przypomina właśnie elegancką muszkę, dobrze ozdobić nim minimalistyczne obuwie sportowe męskie w duecie z casualowym garniturem. To mogą być np. buty Tommy Hilfiger Modern Cup Premium Appleskin. Zawiązane na muchę dodadzą ci modnego, niezobowiązująco szykownego looku w biurze, na konferencji czy spotkaniu biznesowym.

Instrukcja opisuje, jak sznurować buty sportowe z nieparzystą liczbą oczek.

   1. Przeciągnij końcówki sznurówek przez pierwsze oczka najbliżej czubka buta od zewnątrz.
   2. Przeciągnij lewe sznurowadło od wewnątrz do lewego oczka powyżej, a prawe do prawego. Następnie przewlecz sznurówki po skosie od zewnątrz do trzeciego otworu, aby stworzyć kształt X między drugim a trzecim oczkiem. Powtarzaj ten krok aż do końca oczek.
lacoste powercourt 124 2 suj 747suj0012-2j8

Jak sznurować buty sportowe? W kratownicę

Kratownica jest propozycją dla ciebie, jeśli szukasz efektownych wiązań. Wybierz do niej białe buty z parzystą liczbą oczek (np. Kappa Bash) i kolorowe sznurowadła, a efekt wow masz gwarantowany. To dobry wybór do luźnego outfitu ulicznego.

Instrukcja wskazuje, jak wiązać buty sportowe z sześcioma oczkami.

   1. Przeciągnij końce sznurowadła od wewnątrz przez lewe i prawe oczko najbliżej czubka buta, tak aby końcówki były skierowane do góry.
   2. Przełóż lewą część sznurówki od zewnętrznej strony przez czwarte prawe oczko (licząc od czubka buta).
   3. Przełóż lewą część sznurowadła od wewnątrz przez piąte prawe oczko (licząc od czubka buta).
   4. Następnie przeciągnij od zewnątrz przez drugie lewe oczko (licząc od czubka buta).
   5. Przełóż lewą część sznurówki od wewnątrz przez lewe oczko powyżej i przeciągnij od zewnątrz przez ostatnie oczko.
   6. Wykonaj analogicznie z drugiej strony i zawiąż na końcu.
lacoste storm 96 vintage 746sma0092-65t

Jak wiązać sznurówki w adidasach? W pajęczą sieć

Nazwa tego wiązania brzmi intrygująco i tak też wygląda. Niejedna osoba spojrzy na nie z zazdrością! Ze względu na jego delikatność możesz je wybrać do sukienki, chinosów i innych sportowo-casualowych outfitów. Ten sposób, jak sznurować adidasy, najlepiej sprawdzi się w obuwiu z większą liczbą oczek (np. Adidas Grand Court).

   1. Przeciągnij końce sznurowadła od wewnątrz przez drugie lewe i prawe oczko (licząc od czubka buta).
   2. Przeciągnij lewy koniec sznurówki od zewnątrz przez pierwsze, lewe oczko. Powtórz analogicznie z prawą częścią sznurowadła.
   3. Przeciągnij końce sznurówki na skos od wewnątrz do trzeciego oczka, aby powstał kształt X.
   4. Końce sznurowadła przeciągnij w dół pod sznurówką i oczkiem poniżej (ale nie przez oczko). Przełóż końce sznurówki do góry i przeciągnij na skos do następnego pustego oczka. Powtarzaj tak długo, aż dotrzesz do górnych oczek.
nike ebernon low prem aq1774-102

Jak fajnie zasznurować buty? Na kokardkę

Efektowne wiązanie sprawi, że buty damskie sportowe i cała stylizacja zyskają dziewczęcy wdzięk. Możesz wykorzystać je na przykład w outfitach ze zwiewną sukienką czy tiulową spódnicą i butami Lacoste Lerond Bl.

Poniższa instrukcja pokazuje, jak ładnie zasznurować buty z sześcioma oczkami.

   1. Przełóż sznurówki od zewnątrz przez oczka drugie od góry (przy kostce).
   2. Przeciągnij lewy koniec sznurowadła wzdłuż wnętrza do lewego otworu poniżej, a prawe zakończenie tak samo do prawego oczka.
   3. Przełóż sznurowadła od zewnątrz po skosie do oczek poniżej, aby powstał znak X między 3 a 4 otworem.
   4. Przeciągnij oba końce sznurówek pod skrzyżowaniem, aby uzyskać 2 pętelki. Teraz lewą część sznurowadła przełóż od zewnątrz przez piąte lewe oczko, a prawą przez prawe.
   5. Powtórz krok 2.
   6. Przełóż końce sznurowadeł po skosie, od wewnątrz do pierwszego oczka przy kostce i zawiąż kokardkę.

Instrukcje, jak fajnie zasznurować buty, dają pomysły na wystylizowanie obuwia sportowego, aby wyróżniało się jeszcze bardziej. W Streetystyle24.pl znajdziesz oryginalne modne buty sportowe 2024, które efektownie zawiążesz na wiele sposobów.

Dodane przez