Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Weekendowe wypady za miasto w zimie - jak się ubrać, jak się przygotować

W dobie pandemii weekendowe wyjazdy poza miasto są czymś, co wielu z nas trzyma przy tak zwanych zdrowych zmysłach. W sytuacji, w której nie mamy możliwości udania się w miejsca, do których dotychczas chodziliśmy, w momencie, gdy wiele z naszych przyzwyczajeń dotyczących spędzania wolnego czasu wywróciło się do góry nogami, perspektywa wypadu na łono natury wydaje się niezwykle pociągająca. Jednak z racji panującej obecnie zimy, niejednokrotnie śnieżnych warunków w okolicach górskich, musimy się na taką wyprawę porządnie przygotować. Pierwsze, o co powinniśmy zadbać, to porządny, wiatroszczelny i wodoodporny ubiór. Kompletując “zestaw wyjazdowy” warto zapoznać się z ofertą marki The North Face, która specjalizuje się w ubraniach przeznaczonych na trudne warunki atmosferyczne.

Kurtka The North Face Dryzzle T0CUR7DYY

Kilka informacji o firmie The North Face

“North face” - północne zbocze góry Eiger, leżącej w szwajcarskich Alpach Berneńskich, stało się inspiracją dla założycieli marki, która wyspecjalizowała się w odzieży, obuwiu i sprzęcie outdoorowym o bardzo wysokiej jakości. W ofercie The North Face znajdziemy ubrania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Od czego zatem zacząć kompletowanie ubioru na zimowe wyprawy za miasto?

Kurtka The North Face

Porządna kurtka to podstawa!

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze kurtki i po czym poznać, że nadaje się na zimowe warunki? Sam zakup w sklepie specjalizującym się w odzieży outdoorowej daje nam gwarancję odnalezienia modelu, spełniającego warunki wiatro- i wodoszczelności. W asortymencie The North Face kurtka przeznaczona do wędrówek po górskich szlakach ma dwie wpinane warstwy, co zapewnia jej uniwersalność - w razie cieplejszej temperatury możemy po prostu wypiąć wewnętrzny polar i otrzymujemy lekką kurtkę o właściwościach chroniących nas przed każdą pogodą. Bardzo istotna jest struktura tkaniny kurtki North Face - zapewnia przewiewność, dzięki czemu pot nie będzie się gromadził pod jej powierzchnią. W tym również pomogą zapinane na zamki otwory wentylacyjne, umieszczone pod pachami.

Niezwykle istotnym aspektem jest kaptur i kurtka The North Face go posiada - w dodatku możemy go schować w kołnierzu, jeśli nie będzie nam potrzebny. W razie wiatru i deszczu jest to obowiązkowy element dobrej kurtki. Dodatkowym atutem zawsze są kieszonki, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie, z łatwym do odsunięcia zamkiem. Kurtka North Face bez wątpienia będzie nam służyła na długie lata i to w przeróżnych warunkach atmosferycznych.

Kurtka The North Face

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bez wątpienia przydadzą nam się również porządne buty, z wyższą cholewką, chroniącą nasz staw i kostkę przed urazami skręcenia czy zwichnięcia, z membraną, zapewniającą wodoszczelność (konieczne przy spacerach po śniegu!) oraz podeszwą, zawierającą wypustki, która zwiększy naszą przyczepność nawet na śliskim podłożu. Obowiązkowo musimy zaopatrzyć się w czapkę oraz rękawiczki dostosowane do temperatury, w jakiej będziemy spacerować - na mróz należy wybrać porządne rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed odmrożeniami.

Nie zapomnijmy również o bieliźnie termoaktywnej, zapewniającej nam komfort cieplny, a jednocześnie przewiewnej i odprowadzającej wilgoć. I niekrępującej naszych ruchów oraz niestwarzającej ryzyka otarć.

Dodane przez