Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Jak przygotować się na nadchodzącą wiosnę? Porządki w garderobie będą bardzo przydatne!

Nadchodząca wiosna i dłuższe dni sprawiają, że od razu chce nam się więcej! Rozpoczynamy “wiosenne porządki”: odkurzamy, pierzemy zasłony, myjemy okna, chowamy zimowe rzeczy i ozdoby, wyciągając te, które będą użyteczne w cieplejszych miesiącach. Warto wykorzystać ten moment do tego, by przejrzeć garderobę, zobaczyć, czego się pozbyć i zorientować, czego będzie nam brakowało na kolejne miesiące.

Tommy Hilfiger Signature Cupsole Trainers FW0FW05543-BDS

Od czego zacząć porządki?

To proste - od otwarcia szafy! Brzmi banalnie, prawda? Czeka Cię trochę pracy, ale najtrudniejszy pierwszy krok masz już za sobą. Teraz weź głęboki wdech i… zabierz się do pracy! Rozpocznij przegląd. Segreguj rzeczy na takie, których na pewno już nie ubierzesz, na takie, co do których masz wątpliwość oraz te, które obowiązkowo z Tobą zostają. Z tymi ostatnimi raczej nie będzie problemu. Pierwszy podział mamy z głowy. Teraz druga część, czyli ubrania wątpliwe - jakimi kryteriami kierować się przy podjęciu decyzji, co dalej z nimi zrobić? Poniższe punkty ułatwią Ci zadanie!

  1. Po pierwsze: zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio miałaś daną rzecz na sobie? Im dawniej, tym większa szansa, że w najbliższym czasie również nie będziesz po nią sięgać.
  2. Nie jesteś pewna, czy dana rzecz nadal Ci się podoba i czy dobrze na Tobie leży? Nie zastanawiaj się - odkładaj! Jeśli coś nam nie przypada do gustu, szanse na to, że to ubierzemy, są bliskie zeru.
  3. Kolejne ważne pytanie, które powinnaś sobie zadać, to: “czy ja się w to mieszczę?” lub odwrotnie “czy to ze mnie nie spada?”. Nie ma sensu trzymać rzeczy na zaś. Może się zmieścisz, a może nie. Odkładaj na kupkę do oddania. To samo tyczy się ubrań zbyt obszernych - jeśli coś na Tobie “wisi” i wyglądasz w tym, jakbyś odziedziczyła to po starszej siostrze - nie ma sensu zostawiać, oddaj.
  4. Nie mniej istotny aspekt dotyczy komfortu i wygody użytkowania. Jeśli w czymkolwiek jest Ci niewygodnie - wylatuje z szafy! Spodnie, które gniotą lub uwierają, a w których trzeba wytrzymać cały dzień? Nie ma szans!
  5. I ostatnie, ale wcale nie najmniej ważne pytanie: “czy ja to naprawdę lubię?”. Może i coś wygląda na Tobie dobrze. Może i jest dobrej jakości. Ale jeżeli czujesz duży opór przed ubraniem tego, bo np. masz z tym złe skojarzenia - nie zastanawiaj się dłużej. Nie ma sensu. Oddaj.
Kurtka damska skórzana

Zrób listę rzeczy, których Ci brakuje!

Uff… Segregacja już za Tobą. Teraz przyszedł czas na przeanalizowanie braków w garderobie. Przejrzyj to, co masz i pomyśl, czy nie brakuje Ci T-shirtów? Czy nie będzie Ci potrzebna nowa para jeansów? Pamiętaj - o wiele korzystniejsze jest stawianie na jakość ubrań, a nie ich ilość. Dlatego przygotowanie listy zakupowej pomoże Ci w uniknięciu kompulsywnych zakupów.

A co z butami? Im również należy się przegląd i wiosenne porządki! Pozbądź się w końcu tych, które są niewygodne i zaopatrz się w takie, które posłużą Ci na długi czas. Postaw na sprawdzone marki! Buty New Balance mają ponadczasowy design i wysoki komfort użytkowania. Ich modele zadowolą nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Przyjrzyj się również ofercie firmy Tommy Hilfiger. Buty tej marki wiodą prym w jakości wykonania i stylowym wyglądzie.

Tommy Hilfiger 3d print fm0fm04612-ybs

Nie zapomnij oddać rzeczy potrzebującym!

Wiosenne porządki garderoby są niepowtarzalną okazją, by uczynić coś dobrego dla innych. Oddając swoje nieużywane ubrania, możemy pomóc tym, którzy nie mają tyle szczęścia, co my i nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych rzeczy.

Dodane przez