Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Na co zwracać uwagę przy wyborze wygodnych butów na wiosnę

Wiosna tuż, tuż. Śniegi zaczynają topnieć, a temperatura na zewnątrz wędruje do góry. Dzień staje się coraz dłuższy, jaśniejszy i bardziej zachęcający do tego, by zacząć więcej wychodzić z domu. Z tej okazji warto przyjrzeć się swojej obuwniczej garderobie i zaopatrzyć się w nowy, wygodny, wiosenny model butów. Z pomocą przychodzi nam oferta butów New Balance, w której znajdzie coś dla siebie zarówno mężczyzna, ceniący wygodny, ale klasyczny look, jak i wielbiciel sportowych doznań.

New Balance CM997HVG

Po pierwsze: rozmiar

Wydawać by się mogło, że jest to rzecz trywialna - bo każdy przecież wie, że but trzeba wybrać w swoim rozmiarze. Ale czy na pewno? Duży palec stopy nie powinien dotykać czubka buta, a pięta nie może “latać”. Jeśli zastosujemy się do tej zasady, unikniemy obtarć, ucisku, czy uszkodzenia paznokcia. Jak zatem wyznaczyć odpowiedni rozmiar?

Buty New Balance w swojej rozmiarówce mają tak zwane “połówki”, czyli rozmiary pośrednie pomiędzy głównymi, dzięki czemu będziemy w stanie znaleźć dla siebie ten jeden, idealny. Pomocne w jego wyznaczeniu będzie postawienie stopy na kartce i obrysowanie jej tak, aby ołówek bądź długopis nie były zbyt ściśle przylegające do konturu stopy. Po wykonaniu tego zadania sięgnij po linijkę, zmierz długość obrysu i zweryfikuj z tabelami rozmiarów butów, na które chciałbyś się zdecydować. Jest jeszcze taka zasada, że do uzyskanych centymetrów powinno się dodać 0,5 cm, w celu większego komfortu podczas użytkowania obuwia. A! Musimy tak naprawdę zmierzyć obie stopy! Dlaczego? Nierzadko zdarza się, że po prostu różnią się one od siebie długością. Wtedy musimy sięgnąć po rozmiar dopasowany do tej dłuższej, a do tej krótszej dobrać wkładkę.

New Balance MS574GNA

Po drugie: przeznaczenie

Od tego, jakie buty wybierzesz na wiosnę, będzie zależało przede wszystkim ich przeznaczenie - czy będziesz w nich chodzić głównie do pracy, na spacery, czy na jogging. New Balance w swojej ofercie ma modele, które mogą posłużyć do wszystkich tych celów, więc zakupione buty będą tym elementem garderoby, którego nie będziesz musiał zmieniać, chcąc po pracy wyskoczyć na dłuższą przechadzkę. Jeśli jednak często biegasz, warto postawić na modele przeznaczone do tego typu aktywności. Dzięki temu zwiększysz komfort stopy i lepiej ją zamortyzujesz. Pamiętaj więc, aby przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu obuwia przemyśleć, do czego ich tak naprawdę potrzebujesz.

New Balance MSXRC

Po trzecie: wygląd

Aby dopełnić komfort i wygodę w noszeniu wiosennego obuwia, warto sięgnąć po model, który będzie odpowiadał Twoim gustom. Buty New Balance są niemalże w pełnej gamie kolorystycznej - od klasycznych, stonowanych beżów i brązów, gdzie logo jest bardzo subtelne i w tym samym odcieniu, co but, poprzez czerń, kończąc na kontrastowych zestawieniach. Wszystko zależy od tego, jaki styl ubioru masz na co dzień - jeśli ubierasz się monokolorystycznie, to sięgnięcie po połączenie granatu z czerwienią i bielą, sprawi, że Twój look mocno się ożywi. A jeśli nie lubisz łączyć wielu odcieni i barw, wybierz but, który będzie cały czarny, z podeszwą włącznie.

Dodane przez