Nie zastygaj na kanapie - znajdź swoją ulubioną aktywność ruchową na zimowy czas

Zima to czas, w którym wielu z nas najchętniej zapadłoby w sen zimowy i obudziło się dopiero na wiosnę. Chłód i niekorzystna aura za oknem sprzyjają częstszemu siedzeniu w domu i zaniechaniu aktywności fizycznej. Z pewnością nie ułatwia tego wszystkiego fakt, że wiele miejsc, w których dotychczas mogliśmy ćwiczyć, jest po prostu pozamykanych. Co zatem zrobić, by ruszyć się z kanapy i zadbać o naszą formę również w te zimowe i trudne dla nas miesiące?

Poćwicz w domu!

Najprościej jest poćwiczyć w zaciszu własnego domu. Opcji masz mnóstwo i tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia (i ewentualnie sąsiedzi). Możesz poszukać filmików z ćwiczeniami w internecie, czy też zamówić indywidualny program treningowy od trenera personalnego. Ciekawą opcją są również gry komputerowe przeznaczone do tańca albo wykonywania ćwiczeń, które dzięki
czujnikowi ruchu albo odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na telefonie, będą wykrywać poruszanie się Twojego ciała.

Możesz również spróbować w domu jeździć rowerem! Potrzebny do tego będzie Ci trenażer, który z Twojego wehikułu uczyni stabilną konstrukcję. A może masz gdzieś w piwnicy rowerek stacjonarny? Zarówno w tym, jak i powyższych przypadkach powinieneś pomyśleć o odpowiednim obuwiu. W tym celu warto, żebyś zapoznał się z ofertą New Balance, dzięki której znajdziesz buty zapewniające Ci wygodę oraz bezpieczeństwo podczas aktywności ruchowej w warunkach domowych.

Idź na spacer

Słyszałeś o tym, że dla utrzymania zdrowia należy przejść około dziesięciu tysięcy kroków dziennie? To również może być świetnym sposobem do zachowania sprawności ruchowej w czasie zimowych miesięcy. W dziale New Balance męskie znajdziesz buty, które dzięki ociepleniu ochronią Twoją stopę przed niskimi temperaturami. Warto również wspomnieć o amortyzowanej podeszwie z porządnym bieżnikiem, które zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo podczas spacerów na nierównym, czy śliskim podłożu. A gdy temperatura wzrośnie, sięgnij po buty New Balance bez ocieplenia. Możesz również zaopatrzyć się w model całoroczny, jak na przykład H754LLB, w którym będziesz mógł się wybrać na trekking po niewysokich górach lub okolicznych lasach.

Wypróbuj jogging

Może lubisz niższe temperatury i to odpowiedni moment dla Ciebie, by zaprzyjaźnić się z bieganiem? Zacznij od dopasowania obuwia do Twojego typu stopy i tego, w jaki sposób ustawia się podczas ruchu. To, czy masz stopę neutralną, pronującą, czy supinującą, będzie determinowało wybór buta. Pronacja to nadmierne wychylenie stopy do wewnątrz, a supinacja – na zewnątrz. Zastanawiasz się, jak możesz to ocenić? Oczywiście, nieoceniona jest pomoc sprzedawców w profesjonalnym sklepie z obuwiem do biegania, ale możesz również zrobić to samemu – wystarczy, że sięgniesz po buty, w których często chodzisz i obejrzysz ich podeszwę – jeśli będzie starta równomiernie – oznacza to stopę neutralną. Jeśli podeszwa będzie starta po stronie wewnętrznej, to masz stopę pronującą, a jeżeli na zewnątrz – supinującą. Zastanów się też, po jakich powierzchniach zamierzasz biegać: twardych, nierównych, miękkich – od typu podłoża również zależy dobór obuwia. I tak, masz do wyboru buty New Balance model fuelcell rebel, przeznaczone do stopy neutralnej i supinującej, do biegów na twardych nawierzchniach bądź New Balance M860WB9.