Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Rower, spacer, a może fitness - która aktywność przemawia do Ciebie najbardziej

Zima zbliża ku końcowi, więc czas ruszyć się z kanapy i rozpocząć jakąś aktywność fizyczną! No właśnie, tylko jaką? Czym kierować się przy wyborze sportu? Czasem, modą, dostępnością zajęć? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak pomóc sobie w podjęciu decyzji!

męskiT-shirt New Balance

Na początek - spacery!

Jeśli dopiero co zaczynasz przygodę z aktywnością fizyczną, najbezpieczniej będzie rozpocząć od spacerów. Ta nieobciążająca forma ruchu pozwoli Ci przede wszystkim na wyrobienie i utrwalenie dobrego nawyku. W miarę możliwości ustal sobie dni i pory, w których będziesz wychodzić na przemarsz. Wybierz wygodne buty New Balance i ruszaj na podbój swoich pierwszych tras! Ustal sobie limit, np. dziesięciu tysięcy kroków. Nie zapomnij ubrać się adekwatnie do pogody - pamiętaj, że najbezpieczniej jest odziać się w kilka warstw, które będziesz mógł zdjąć wtedy, gdy zrobi Ci się cieplej.

męskie adidas Essentials Fleece 3-Stripes Slim-Fit IB3999

Rower - na relaks!

Jazda rowerem daje wolność - możesz śmigać kilometry w dowolnym kierunku i napawać się pięknem otaczającej przestrzeni. Rower to wysiłek typowo cardio - o niskiej intensywności, który możemy wykonywać przez długi czas. Co nie znaczy, że na rowerze nie idzie się zmęczyć - o nie! Nie zapomnij o jego przeglądzie po zimie - upewnij się, że masz powietrze w oponach, że żadne śruby nie pordzewiały, a łańcuch nie jest naderwany. Umyj biedaka z kurzu i zaplanujcie wspólnie wypad. Zajrzyj także do szafy, żeby sprawdzić, czy masz odpowiednie obuwie na rower. Jeśli nie, zobacz, co w ofercie przygotowała marka Lacoste. Buty, które projektują, zawierają antybakteryjne wkładki Ortholite, dzięki czemu po wysiłku nie będą się rozwijały w ich wnętrzu bakterie.

adidas Adicolor Classics 3-Stripes Tee GN2913

Czy fitness jest tylko dla kobiet?

Wydaje Ci się, że na zajęcia fitness powinny uczęszczać tylko kobiety? Nic bardziej mylnego! Prawdziwy mężczyzna nie ogranicza się tylko do podnoszenia ciężarów i ćwiczeń siłowych. Każdy świadomy amator sportu wie, że poza siłą, również bardzo ważne jest wzmacnianie. W tym właśnie pomogą zajęcia TBC, podczas których, poza ciężarkami, używa się również gumowych taśm.

A co z rzeźbą? No właśnie! Zajęcia fitness pozwalają na to, by wyrzeźbić na przykład mięśnie brzucha. Byłeś kiedyś na ABS? Nie? To spróbuj! Zobaczysz, że to nie lada wysiłek. Dodatkową zaletą tych ćwiczeń będzie wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej.

Warto również pomyśleć o zajęciach stretchingowych, które to nie tylko rozwiną siłę i elastyczność, ale również będą chronić przed kontuzjami. Mięśnie należy także rozciągać, a nie tylko zwiększać ich masę.

A może… tenis?

A może tym razem jest czas, w którym warto byłoby spróbować coś, czego nigdy nie robiłeś? Na przykład wskoczyć w stylówkę Lacoste, buty tenisowe i pobiegać na korcie? Nie musisz od razu zdobywać triumfów na Wimbledonie - może sam fun wystarczy? W końcu to sport, który będzie łączył zarówno wysiłek cardio, jak i ćwiczenie siły.

Co jest w aktywności fizycznej najważniejsze?

Przyjemność! To ona sprawia, że z chęcią powracamy do wykonywania danych czynności. Jeśli nie będziemy czerpali przyjemności i satysfakcji z wykonywanych treningów, wtedy istnieje duże ryzyko tego, że szybko się poddamy. Dlatego zanim zaczniesz robić cokolwiek, pomyśl, co będzie dla Ciebie najlepsze i najciekawsze - jest duża szansa, że w ten sposób złapiesz większego bakcyla i łatwiej będzie Ci wytrwać w postanowieniu.

Dodane przez