Znajdź sklep Blog
Bezpłatna dostawa przy zakupach za min. 349 zł Szczegóły
Zapisz się do newslettera

Sportowa elegancja z butami Lacoste – sprawdź, jak tworzyć oryginalne stylizacje

Czasem jest tak, że jeden drobny szczegół wpływa na cały strój. I właśnie Lacoste tworzy buty tak, by mimochodem uzupełniały resztę stylizacji. Najlepiej się tu sprawdza tak zwana sportowa elegancja. To złoty środek między tradycyjnym galowym ubiorem, a sportowym luzem i prostotą. Idąc w tym kierunku, buty Lacoste są zaprojektowane tak, by nie dominowały stylizacji, a dopełniały ją w najbardziej gustowny sposób.

Buty LACOSTE CHAYMON 0721 2 CMA 741CMA0048092

Buty Lacoste ulepszają każdy nasz strój

Przyczynia się do tego kilka rzeczy. Przede wszystkim buty utrzymywane są w stonowanych, jednolitych barwach. Pod tym względem francuska firma obuwnicza jest bardzo konsekwentna. Ale jasne stanowisko w sprawie doboru barw opłaciło się, bo proste fasony i określone kolory to jeden ze znaków firmowych Lacoste. Prawie jak ich logo z krokodylem. Wyśmienita jakość produktów i przemyślana kolorystyka w połączeniu z rozpoznawalnym logo to po prostu przepis na sukces. Kompletowanie stylizacji przed wyjściem jest teraz samą przyjemnością. Poniżej kilka modowych inspiracji.

Buty Lacoste są stworzne, by podkreślić sportową elegancję

Jedną z najprostszych i najbardziej ponadczasowych stylizacji będzie zestaw z T-shirtem i jeansami. Jak gdyby specjalnie do takich strojów, Lacoste buty występują też w ciemniejszych kolorach. Niewiarygodnie stylowe jest obuwie w dostojnym granatowym. To kolor, który budzi powagę i szacunek, ale jednocześnie świadczy o wyrobionym guście właściciela. W połączeniu z jasnym T-shirtem, jeansami i na przykład lnianą, ciemną marynarką, granatowe buty sprawdzą się znakomicie. Biorąc pod uwagę, że Lacoste bazuje na jednolitych i wyrazistych kolorach, warto dostosować do tego resztę garderoby. Efekt będzie wspaniały i na pewno sprowokuje niejedno podniesienie brwi w wyrazie uznania.

Buty lacoste l002 744sfa0070-1s4

Lacoste buty projektuje ze świadomością trendów

Kolejna inspiracja jest miękką i zupełnie nieformalną wersją powyższej. Buty Lacoste są również w odcieniach brązu i wariantach zimowych, cieplejszych. Z takim obuwiem fantastycznie będzie zgrywała się oryginalna stylizacja na chłodne dni. Najlepsze będą sprawdzone połączenia, jak sztruksowe spodnie i sweter z golfem, na przykład w kolorach ziemi. Wydaje się, że Lacoste wręcz tworzy z myślą o takich zestawach. Przyjemne w dotyku, miękkie tkaniny w naturalnych kolorach natury i cieplejsze, brązowe obuwie Lacoste pasują jak dwie połówki pomarańczy. Taka stylizacja zawojuje każde spotkanie, zawsze wyjdzie dobrze na zdjęciu, nie ma właściwie żadnych słabych punktów.

Za sprawą Lacoste, buty w jasnych kolorach są zawsze dobrym pomysłem

A co z bielą i szarością? Buty Lacoste występują także w kilkunastu jasnych wariantach. Są znakomite na wiosnę, kiedy jest dużo słońca, a ciemne obuwie za bardzo się od niego nagrzewa. Do kompletowania kreacji z jasnymi butami można podejść na dwa sposoby. Pierwszy to potraktowanie obuwia jako wyznacznika dla reszty stylizacji i kontrastu z jednym mocnym, wyrazistym akcentem. Chodzi o zestawienie, w którym na przykład buty i koszula są białe, a spodnie czerwone lub zielone. Rozbicie jasnych punktów na dwie części i kontrast między nimi to prosta stylizacja, ale piekielnie skuteczna. Sprawdzi się w parku, w kinie i na spotkaniu.

LACOSTE Chaymon buty 741CMA0038312

Od Lacoste buty kup białe – a potem wymieszaj z czarnym

Druga opcja to uwydatnienie, że Lacoste buty naprawdę potrafi zaprojektować. By uzyskać najlepszy efekt, najlepiej wybrać stylizację z ciemniejszymi spodniami i koszulą lub T-shirtem, a białe dobrać tylko buty. Efekt będzie piorunujący. Buty są najmniejsze w takim zestawie, ale jasny kolor paradoksalnie rzuci się w oczy najbardziej. I choć biele i szarości kojarzą się raczej oficjalnie i dostojnie, nieoczywiste połączenie z ciemniejszymi ubraniami przełamie powagę i doda nieco luzu. To stylizacja z nutką ironii, jakby puszczająca oko do otoczenia z komunikatem: „nie bierz wszystkiego serio”.

Dla Lacoste buty to krok do inspiracji

Powyższe propozycje to tylko wierzchołek obuwniczej góry. Prawda jest taka, że eksperymentować można w nieskończoność, Lacoste buty tworzy tak, by efekt zawsze był udany. W związku z tym nie da się zrobić tego źle. Cały sekret tkwi w jakości i prostocie. To uniwersalne wartości, które w branży odzieżowej i obuwniczej są podstawą. Trzymając się ich, firma Lacoste wyniosła branżę obuwniczą je do rangi sztuki użytkowej. A dbając o ponadczasowe fasony, sprawił, że nigdy nie przestaną być modne. Tymczasem prostota jest znakomitą bazą zarówno do barokowych fantazji tekstylnych, jak i nowoczesnego minimalizmu.

Dodane przez